Hizmetlerimiz

İmalat ve Kalite Kontrol...
fdm - 3d baskı ankara

FDM

FDM, filament haline getirilmiş termoplastik malzemeyi bir ısı yatağına eriterek katman katman işleyen yöntemdir. Dünya üzerinde en sık kullanılan hızlı prototipleme teknolojisidir. FDM yüksek kalite, uygun fiyat, kısa teslim süresi ve müthiş materyal çeşitliliğini garanti eder.


polyamid bazlı tozlarla çalışan SLS

SLS

Tıpkı MJF gibi polyamid bazlı tozlarla çalışan SLS, tozların özel bir lazer kafası yardımıyla sinterlenerek katılaşmasıyla gerçekleşir. Parçalarda destek malzemesi kullanmadığı için karmaşık geometrilerin üretimine olanak tanır. Yüksek dayanımlı ve plastik enjeksiyona yakın değerlerde parçalar üretebilir.


SLA teknolojisi

SLA

Sıvı reçinenin lazer ışını ile sertleştirilmesiyle oluşturulan parçalar yüksek detay ve kaliteyi garanti eder. SLA teknolojisi, karmaşık geometrilerin çok çeşitli fonksiyonel malzemelerden yüksek hassasiyetle yazdırılmasını sağlar. Dünyadaki en hassas 3D baskı teknolojilerinden birisidir.


POLYJET

POLYJET

PolyJet, çözünür bir destek malzemesi kullanan ultra hassas bir fotopolimer reçine baskı teknolojisidir. Son ürün görünümü ile ilk prototiplerin üretilmesini sağlar. PolyJet teknolojisi, ölçüsel sapma şansı olmayan hassas parçalar için idealdir. Yüksek kaliteli ve pürüzsüz yüzey modellerinin nihai prototiplerini oluşturmak için kullanılmaktadır.


SİLİKON KALIPLAMA

SİLİKON KALIPLAMA

Herhangi bir yöntemle üretilmiş bir model üzerine silikon malzemesi dökülerek elde edilen kalıplardan, 20-30 adet parçanın oldukça geniş bir materyal seçeneğiyle üretimine silikon kalıplama denilmektedir. Şeffaf, esnek ya da opak parçaları oldukça uygun fiyatlara elde edebilirsiniz.


DMLS, toz metal alaşımlarla gerçekleşen 3D baskıdır DMLS

DMLS, toz metal alaşımlarla gerçekleşen 3D baskıdır. Talaşlı imalat yöntemiyle üretilemeyen geometrileri ve yapıları yazdırma imkanı tanır. Doğrudan Metal Lazer Sinterleme, geleneksel üretim tekniklerine göre büyük avantajlara sahiptir, karmaşık nesneler bile tek bir üretim döngüsünde üretilebilir ve böylece üretim maliyetlerini azaltabilir.


 

Yüksek Performanslı Materyaller

ULTEM™
 

ULTEM™ havacılık, otomotiv veya tıp gibi en zorlu endüstrilerde yaygın olarak kullanılan yüksek performanslı bir polimerdir. Özellikle düşük yanıcılık ve yandığında çıkardığı oldukça düşük toksisite değerleri sayesinde havacılık sektörünün sıklıkla kullandığı ULTEM™, oldukça yüksek sıcaklıklarda baskı ihtiyacı duyar. Kimyasal ve sıcaklık dayanımı çok yüksektir.

PAEK ailesine ait olan PEEK, çok yüksek sıcaklık direnci ve olağanüstü kimyasal dayanımıyla öne çıkmaktadır

PAEK ailesine ait olan PEEK, çok yüksek sıcaklık direnci ve olağanüstü kimyasal dayanımıyla öne çıkmaktadır. PEEK filamentiyle basılan modellerin yüksek boyutsal doğruluğuna ve beklenen baskı kalitesine ulaşmak için PEEK’in yüksek ekstrüzyon sıcaklığına, ısıtmalı yatağa ve aktif olarak ısıtılan baskı odasına ihtiyacı vardır. Tipik uygulamalar arasında otomotiv, denizcilik, nükleer, petrol kuyusu, elektronik, medikal ve havacılık endüstrilerindeki son kullanım ürünleri, zor koşullarda çalışabilen fikstür ve yedek parçalar yer alır.

PEKK

PEKK, geniş bir uygulama aralığına sahip, PAEK ailesinde bulunan yüksek performanslı bir polimerdir. PEKK, bilinen tüm termoplastik malzemelerin arasında en yüksek mekanik özelliklere sahip olanlardan birisidir. Yazıcıda bulunan yatağa daha iyi yapışması sayesinde sayesinde PEKK, her eksende PEEK’e kıyasla daha yüksek gerilme mukavemetlerine ulaşabilir. Havacılık, savunma sanayi ve otomotiv için vazgeçilmez bir malzemedir.

 

Gelişmiş Mühendislik Malzemeleri

PC en mukavemetli, en sert ve ısıya dayanıklı mühendislik sınıfı polimerlerden birisidir

PC en mukavemetli, en sert ve ısıya dayanıklı mühendislik sınıfı polimerlerden birisidir. Yüksek boyutsal hassasiyet, arttırılmış sertlik ve darbe mukavemeti, malzemeyi özellikle zorlu ve sağlam modellerin üretimi için uygun hale getirir. Polikarbonat aynı zamanda bir elektrik izolatörüdür.

CoPA - NYLON

CoPA - NYLON Naylon ve Polimaid bazlı elyaf karışımı, tüm baskı işlemi boyunca mükemmel stabilite sağlar. Mükemmel mekanik mukavemet, sertlik ve termal direnç. Mükemmel özellikleri sayesinde, bu malzeme çok çeşitli bileşenler ve makine elemanları, yüksek dereceli bir elektrik yalıtım malzemesi ve birçok özel uygulama için neredeyse tüm mühendislik sektörlerinde vazgeçilmez hale gelmiştir.

PA - CF Karbon fiber ile güçlendirilmiş PA filamenti
PA - CF Karbon fiber ile güçlendirilmiş PA filamenti. PA -CF ile basılan modeller, standart PA’dan daha serttir. Malzeme kimyasal ve ısıya karşı oldukça dayanıklıdır. Standart PA malzemesine kıyasla, karbon dolu PA’da termal çekme daha az görülmektedir.
Flexfill 98A Spesifik mekanik özellikler gösteren yarı esnek malzeme
Flexfill 98A Spesifik mekanik özellikler gösteren yarı esnek malzeme. Flexfill 98A, kayışlar, ayakkabı dış tabanları, tekerlekler, tutucular veya esnek kapaklar gibi dinamik olarak gerilmiş parçalar için idealdir. Elektrikli ve elektronik ekipmanların üretimi için kullanılabilir. Kısıtlanmış maddeler içermez. Malzemenin gıda veya tıbbi endüstride kullanılması önerilmez.
 
PC - ABS standart ABS’e göre ısı dayanımı
PC - ABS standart ABS’e göre ısı dayanımı, darbe direnci, mukavemet ve esneklik bakımından çok daha üstündür. PC-ABS, artan darbe mukavemeti (PC ile karşılaştırıldığında), artan ısı direnci ve nem emilimini azaltan bir 3D baskı malzemesidir. Sert ve zorlu koşullarda kullanılabilir.
 
PC - CF Karbon fiber ile güçlendirilmiş
PC - CF Karbon fiber ile güçlendirilmiş, çok yüksek mukavemet / ağırlık oranına sahip olan yüksek kaliteli polikarbonat filament. Yüksek gerilme mukavemeti, sertlik ve boyutsal stabilitesi ile oldukça etkileyicidir. 143 C’lik termal direnci PC-CF’i 3D baskı filamentleri arasında en dayanıklı olanlardan birisi haline getirmiştir.
 
PC - ESD elektrostatik deşarj koruması gerektiren kritik uygulamalarda kullanılabilir
PC - ESD elektrostatik deşarj koruması gerektiren kritik uygulamalarda kullanılabilir. ESD, model yüzeyinde elektrik yükünün birikmesini ve kontrolsüz deşarjı önler. Filamentin kimyasal bileşimi, modele hem statik yükler hem de çarpma dayanımında mükemmel mekanik özellikler sağlar.
 
Fiberflex 40D Fiberflex, shore sertliği 40D olan elastomer bir filamenttir
Fiberflex 40D Fiberflex, shore sertliği 40D olan elastomer bir filamenttir. Fiberflex normal şartlardaki sıcaklıklarda yüksek darbe direncine ve çok iyi termal, kimyasal ve aşınma direncine sahiptir. Shore değerinin düşük olmasıya, esnek plastik ihtiyaçlarında başvurulabilir.

 

Genel Mühendislik Malzemeleri

ABS, mukavemeti yüksek ve petrol bazlı bir termoplastiktir

ABS, mukavemeti yüksek ve petrol bazlı bir termoplastiktir. ABS, mukavemeti yüksek bir malzeme olduğu için işlevsel 3D modellerin dayanıklı ve sağlam olması için tercih edilebilmektedir.

PLA, yenilenebilir kaynaklardan üretilen, biyolojik olarak parçalanabilen bir termoplastik polimerdir

PLA, yenilenebilir kaynaklardan üretilen, biyolojik olarak parçalanabilen bir termoplastik polimerdir. Düşük ekstrüzyon sıcaklığı isteği sayesinde, dünyadaki en kolay 3D baskı alınabilen malzeme olan PLA, bu sebeple en popüler termoplastiklerden biridir. Basılmış modeller, oldukça doygun renklere ve parlak yüzeylere sahiptir. Ancak maalesef, PLA yüksek sıcaklıklara ya da zorlu kimyasallara dayanıklı değildir.

ASA, Yüksek UV dayanımı ve yüzey kalitesi

ASA, Yüksek UV dayanımı ve yüzey kalitesi. Çok yüksek fiyat – performans oranı. ASA, iyi mekanik özellikleri, UV direncini ve su direncini birleştiren termoplastik polimerdir. Yüksek boyutsal kararlılık ve iyi kimyasal direnç, ASA’yı prototipleme, dış mekan uygulamaları ve otomotiv endüstrisindeki çeşitli uygulamalar için uygun hale getirir.

PP, mükemmel baskı kalitesi, yüksek yorulma ve mekanik mukavemet ile birlikte iyi termal direnç sunan popüler bir 3D baskı polimeridir

PP, mükemmel baskı kalitesi, yüksek yorulma ve mekanik mukavemet ile birlikte iyi termal direnç sunan popüler bir 3D baskı polimeridir. PP baskılar, düşük sürtünme katsayısı ve hoş, pürüzsüz yüzeyler sayesinde son kullanım uygulamaları için uygundur. PP ayrıca yüksek elektrik direncine sahiptir, böylece baskılar elektrik izolatörleri olarak kullanılabilir. Aynı zamanda, yüksek bir dayanıklılık / ağırlık oranına sahiptir.

 

3DProApps Ofis

İvedik OSB 2224.cad No:1
F Blok Z-16/17 Teknopark  06370
Yenimahalle/Ankara
(+90) 312 395 3366
info@3dproapps.com

Copyright

Telif Hakkı © 2020 3DProApps. Tüm Hakları Saklıdır.

Hp 3d baskı üretim ankara   lapis havacılık