Hizmetlerimiz

İmalat ve Kalite Kontrol...

 

3D Printer, Build Unit, Natural Cooling Unit and Processing Station

HP Jet Fusion 5200 3D Printer, Build Unit, Natural Cooling Unit and Processing Station

HP Multi Jet Fusion (MJF veya HP 3D/3B baskı olarak da bilinir) nasıl çalışır:

HP Multi Jet Fusion teknolojisi 2016 yılında Hewlett-Packard (HP) tarafından geliştirilmiş ve piyasaya sürülmüştür. 2B baskı endüstrisinde uzun geçmişlerini ve ileri teknoloji deneyimlerini kullanarak HP, 3B Baskı endüstrisinde devrim yaratan yüksek kaliteli çıktısı, yüksek üretim hızı ve parça başına düşük maliyeti ile MJF 3D Baskı teknolojisini geliştirmeyi başardı. Multi Jet Fusion toz esaslı bir teknolojidir ancak SLS gibi lazerleri kullanmaz. İlk olarak, toz yatağı düzgün bir şekilde ısıtılır (bu, baskı boyunca sürekli olarak gerçekleşir). Bir eritme maddesi(fusing agent) 30.000 nozuldan püskürtülür, burada baskı kafası(print head) baskı platformu boyunca hareket ederken toz parçacıklarının noktasal olarak eritilmesi gerekir. Daha sonra, parça çözünürlüğünü iyileştirmek ve kenarları "keskin" hale getirmek için kontürlerin etrafına bir detaylandırma maddesi(detailing agent) püskürtülür. Daha sonra yüksek güçlü lambalar toz yatağının yüzeyinden geçer, püskürtülen malzeme ısıyı yakalar ve eşit olarak dağıtmaya yardımcı olur, bu da makinenin yüklendiği malzemeyi noktasal olarak eritir ve üretilen parçanın tek bir katmanını oluşturur. Bu işlemi tekrar tekrar, katman katman yaparak makine tarafından bir parça oluşturulur. MJF yazdırma işlemi tamamlandığında, Baskı birimi(Built Unit) HP Multi Jet Fusion 3D 5200 yazıcıdan çıkarılır, soğutma birimine yüklenir ve soğutulur. Bir operatör daha sonra her bir parçayı baskı biriminden dikkatlice çıkarır ve kalan tozu fırçalar, vakum ve basınçlı hava kullanarak temizler.

Geleneksel 3D Baskı yöntemlerine göre avantajları:

MJF, diğer 3D baskı teknolojilerinden çok daha hızlıdır. MJF, SLS veya SLA gibi bir baskı katmanındaki her bir ayrıntıyı izlemek yerine, o katmanda kaç parça olduğuna bakılmaksızın, her geçişte tüm yüzeyi tek seferde tarar. Bu teknoloji HP’nin 2B yazıcılarda kullandığı Muti Jet teknolojisinin aynısıdır. Bu teknoloji özellikle çok miktarda parçanın bir haznede basılması durumunda büyük avantaj sağlar, rakip teknolojilerden 10 kata kadar yüksek baskı hızlarına imkan verir. MJF, SLS tabanlı yazıcıların yapabileceklerinden daha küçük/ince özelliklere sahip parçalar da üretebilir.

Daha Detaylı bilgi için MJF ve SLS: Poliamid 3D Baskı Teknolojilerinin Karşılaştırması ve Tekrarlanmayan veya düşük hacimli üretim için MJF 3D Baskı, enjeksiyon kalıplama ve RTV üretan döküm karşılaştırması makalelerini inceleyebilirsiniz.

 

 

HP Jet Fusion 3D 5200 Yazıcı Özellikleri

 Etkili Baskı Hacmi

 380 x 284 x 380 mm, yapıştırıcı ile daha büyük parçalar mümkündür

 Katman Kalınlığı

 0.08 mm

 Çözünürlük

 Minimum detay boyutu 0.5mm

 Hassasiyet

 100mm?ye kadar +/-0.3mm, sonraki her 100mm için üzerine +/-0.08mm eklenir.

 Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

 Son İşlem

 MJF parçaları, işleme sonrası doğrudan makineden açık gri renktedir.

 Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

 Baskı Hızı

 5058 cm³/hr

 Yazıcı Çözünürlüğü (x, y)

 1200 dpi

 

Daha detaylı bilgi için: HP Jet Fusion 5200 Broşür.

3DProApps Ofis

İvedik OSB 2224.cad No:1
F Blok Z-16/17 Teknopark  06370
Yenimahalle/Ankara
(+90) 312 395 3366
info@3dproapps.com

Copyright

Telif Hakkı © 2020 3DProApps. Tüm Hakları Saklıdır.

Hp 3d baskı üretim ankara   lapis havacılık